Lilypie First Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

17 Şubat 2013 Pazar

Bizden haberler..

Yoğunluk, koşturmaca arasında geçiyor günlerim. İşler yoğun çok şükür, üzerine dönem sonu işlemleri, onun üzerine yaklaşmakta olan smmm sınavı eklenince.. E malum birde pıtırcığım ve rutin diğer işler.. Allahım izin verir şu işlerimi toparlayabilirsem yeni heyecanlar peşindeyim :) 
Aslında akşamları vakit olmuyor değil bişeyler karalamak için. Ama Neva kız pepeyle tanışınca yanında bilgisayar açmak hayal oldu bize. Kapalıyken bile görse kendini bilgisayara doğru itip açmak düğmelere deli gibi basmak istiyor. Mecburen kaldırıyoruz. Neva uyuyuncada ben kösülmüş oluyorum. Anlatacak çok şey birikiyor böylece. Haftaiçi iş, ev, neva üçgeninde geçen hayatım Allahtan ki haftasonları hareketli. Tabi oda Neva hanımın izin verdiği ölçüde :) Havalar ısınsada daha rahat edebilsek haftasonları. Geçenlerde çok gitmek istediğim Lise arkadaşlarıyla mezun çayımız vardı. Planlar yapıldı, sözleşildi.. Ama tabi gidemedim :( Birdahaki sefere inş. dileklerine bıraktı yerini hevesim. Kuzumun canı sağolsun :) Çıkartırız acısını :) 
...

Dedim ya yazacak çok şey birikti. Ufaktan özet geçeyim:
Neva'nın beslenmesi: Neva tad olarak çoğu besinle tanıştı sayılır. Geçenlerde ilk köftesinide yedi. Zorlanarak yutsada :) Prinç unuyla yaptığım muhallebiyi pek sevmedi. Tatsız tutsuz şeyin içine elma püreside karıştırdım ama pek severek yemedi, zorlamadım. Hipp amcanın organik ürünleriyle bizde tanıştık. Devam sütünü günde kez 150 ml tüketiyoruz. Kızıma kahvaltıda hipp amcanın bisküvilerinden veriyorum. İçine organik üzüm pekmezi ve kendi yaptığım peynirden karıştırıyorum. Henüz hiç yumurta vermedim. Yakında başlıcaz. Köyden gelecek organik yumurtaları bekliyoruz. Neva elma-portakal karışımı suyuna bayılıyor. Taze taze sıkıp bolca veriyoruz. Havuç suyunu pek sevmedi.  Elmalı-Tam buğday unlu patates çorbasını severek yediNevanın Yemek düzeni şu günlerde şöyle:
Sabah 9 a kadar: Dilediğince Anne sütü
Sonra değişen saatlerde uyku
11 gibi Kahvaltı
1-2 gibi eğer anne işten gelebilirse Anne sütü gelemezse bırakılan süt/devam sütü
3 gibi anneannemizden günün speciali (çorba,püre...vs)
5 gibi anne sütü/devam sütü
6 anneyle kavuşma :)Neva'nın Keyfi: Keyfimiz genel olarak iyi çok şükür. Ama sık tekrarlayan burun tıkanıklığı/akıntısı problemimiz oluyor. O biraz uykuda sıkıntı veriyor. Bir hoplama-zıplama düşkünlüğümüz var buaralar birde. Bu Neva için büyük keyif olsada kucağına alan insana bir noktadan eziyet olabiliyor. Sürekli durmadan zıplamak istiyor. Kollarını iki yana açıp çırpıyor bacaklar hop hop.. Bizde buna binaen zıp zıp alalım dedik. her nekadar doktorlar tavsiye etmesede denemek istedik. Ama satış elemanı bile söze tavsiye edilmiyor diye başlayınca vazgeçtik. Yani satış elemanının doktorda daha etkili olduğu itirafını yapmadan geçmeyeyim. Kalça çıkığı riski varmış. Aman Nevoş sağlıklı olsun ben kollarımı feda etmeye razıyım :)

Neva'nın Oyunları:  En zevk aldığı oyun dediğim gibi zıplayıp hoplamak. Karşısında biri zıplayıncada katılıyor gülmekten. Onun dışında hala kucakta gezmek favorisi. Eğer sizde onun pozisyonunda iseniz (birlikte oturuyor, birlikte yatıyorsanız) oyun oynama şansınız var. O yatarken siz oturur pozisyonda oyun kurmaya çalışırsanız kendinizi yorarsınız. Suyla oynamayı çok seviyor. Geçen akşam kaba ılık su koydum. Yerede bez serdim. Oyuncak yüzdürdük. Çok sevdi. Sonra oyuncakları görmedi gözü. Suya şap şap vurmaya başladı. Tabi üst baş sırılsıklam. Suya hızla elini indirirken gözlerini kırpıştırarak sırıta sırıta yüzüme bakmasına bayıldım. Biraz oynamasına izin verdim. Sırılsıklam olduğunda oyunda bizim için sona erdi. Ve elde kaldı suyla oynamak isteyen ağlayan bir Neva. Yaza inşallah can kızım ♥ Benim yaramazım nedendir bilmem oynanması gereken şeyler yerine başbaşka şeyleri kendine oyuncak seçiyor. Sanırım bütün bebişler böyle. Oyuncakları yerine tabak-çanak-kaşıkla oynamaktan, kumandaları dişlemekten, klavye tuşlarına basmaktan çok zevk alıyor. En çok tepki verdiği oyuncakla en fazla 10 dk. oyalanıyor. Anneannesi Winnie almış. Hikayeler anlatıp şarkılar söylüyor. Hayvancıkla  5 dk. oynamadı. Ama kutusuna bayıldı. Evirip çevirip oynuyoruz kutuyla. Winniyi sakladık şimdilik. Biraz daha anlamaya başlayınca çok sevecek eminim. Neva'nın Dolabı:  Kuzucuk büyüyor. Kıyafetler küçülüyor doğal olarak. Herşeyin miniği güzel deyip küçük küçük almışım zamanında çoğu şeyini. Artık öyle yapmıyorum. 
12 aylık alıyorum herşeyini. Zaten bir iki yıkamadan sonra oluyor. Yine geçenlerde küçülenlerimizi kuzenimin bebeğine ayırdım. Yıkayıp ütüleyip süslü bohçalayıp verdim. O kadar çabuk büyüyorlar ki eskimiyor bile kıyafetler. Beren kuzusu güzel günlerde giysin. :)


Bu arada sevgililer günüde vardı. O güne çok itibar etmemekle birlikte öncesinde kutladık. İki aşkımla birlikte  olduğum her gün bana sevgililer günü..
İkinizide çok çok ama çok çok seviyorum ♥♥


 Anlatıcak çok şey var daha. Ama malum yarın iş var. Neva kız uyurken uyumalı. 
Tatlı rüyalar herkese ♥


5 yorum:

 1. Aksamları ben de sızın gıbı zaman bulamıyorum dedıgınız gıbı hersey bırıkıyor. maasallah Nevaya..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zamanmı bereketsiz benmi iyi kullanamıyorum bilmiyorum.. var bir gariplik :)

   Sil
 2. Maşallah Neva'ya ne güzel bakıyorsun annesi,herşeyiyle harika gözüküyor.Zıplamayı Ege yeni keşfetti:)Yerim onun minik ellerini,çiçeğiniz de çok hoşmuş canım:)Naçizane tavsiyem onu tam pencerenin önüne koy,başka türlü pek yaşamıyorlar:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. maşallah Ege ye.. Size de kuvvet versin Allah :) orkidelere bayılıyorum ama pek yaşatamadım şimdiye kadar.. Bundan ümitliyim inşallah olacak :)

   Sil
 3. Böyle bebekken ne tatlı oluyorlar.sonra gel dedıgınde kucağına bile gelmiyorlar.bugünlerin keyfini cikarin.

  YanıtlaSil