Lilypie First Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

5 Eylül 2012 Çarşamba

40'ımızı uçurduk..

Minik kızımla Sevgi teyzemize 40 uçurmaya gittik bugün.. Canım arkadaşım, can dostum her zaman ki gibi çok güzel ağırladı bizi. Nasılda araştırmış 40 uçurma adetlerini :) Hele bir sofra hazırlamış ki..
 Herşey muhteşemdi.
...
 Ahiretliğim benim ♥ Allah herkese O'nun gibi bir dost, yoldaş,kardeş nasib etsin. Ben her zaman bilirim ki yanımda.. Bilirim ki benim üzüldüğüme benden daha çok yanar, sevindiğime benden daha çok coşar.. Bunu bilmek, hissetmek gücüne güç katıyor insanın. Sağol Can Dostum..
...
Gelelim 40 uçurma günümüze..
Erken gitme planları yaptığımız 40 uçurma günümüze kızımın annesinin üzerine içtiği sütleri çıkarmasıyla gecikmeye uğradı. O gün anladım ki; kendimede bikaç kıyafet taşımalıymışım yanımda. Neyse ki kıyafetleri yıkayıp kurutup gecikmelide olsa Sevgoşumun yanındaydık. Sağolsunlar Ayşe teyzemde, Saadet'te çok yorulmuşlar. (Saadet: Sevgoşumun hamarat mı hamarat kardeşi) Servis-sunum çok güzeldi. Saadet'ciğime teşekkür ederim tekrar. Kızım adına hazırlanan peçetelikler güne damgasını vurdu. 


Neva Kız 40 Uçurmada..


40 uçurma pastamız sevimli olduğu kadar lezzetliydide..


Özenle hazırlanan uğur böceği kanepelerimiz :) 


Ve lezzetli sofra..


Günün sonunda canım arkadaşım sevginin yaptığı sürpriz o kadar anlamlıydı ki.. İçindeki tüm iyi dilekleri adetlerle yoğurup özenle sundu önümüze. Minik poşetlere koyduğu un,tuz,şeker,çörekotu,ekmek,para,pamuk,pirinç ve sevimlimi sevimlimi yumurtaların üzerine iliştirdiği güzel dualara AMİN dedik hep birlikte..

'Yumurta gibi tok,bereketli ömrün olsun, seninde minik minik civcivlerin olsun' :)


'Elinin bereketi hiç azalmasın, annen, baban elinin ekmek tuttuğunu görsün, gurur duysun'


'Bereket hiç eksik olmasın, sağlık, mutluluk,başarı,kariyer, aşk huzur, şans, kısmetin hep en bereketlileri senin olsun. Bütün zorluklar senden uzak olsun hayatın boyunca hep güleceğin şeyler yaşa inşallah'


'Çok uzun, sağlıklı ve un gibi tertemiz bir ömrün olsun'


'Saçın aklanan kadar çok uzun ömürlü ol. Kalbin pamuk gibi yumuşacık olsun'


'Ömrün boyunca hep bol, helal kazancın olsun'


'Sana, evine, hayatımıza bereket gelsin.. hiç eksik olmasın..'


'Ağzın hep tatlı olsun, tatlı dilli, güler yüzlü bir insan ol ki kimsenin gönlünü kırma'


'Ömrün evin tadı tuzu gibi iyi olsun. Ağzınızın tadı hiç kaçmasın'

BÖYLE GÜZEL DUALARA AMİN DENİR SADECE.. 
BİRDE 'CÜMLEMİZE'..

'Rabbim dostluğumuza bereket versin, tadımızı bozmasın, bizi ayırmasın, Sevgi teyzesi gibi kızımı seven insanlar olsun hep etrafımızda.. Fesat insanlardan korusun hepimizi.. Ve her kim bizim için, kızım için ne ister, ne düşünürse Rabbim ona kat kat fazlasını versin.. '
..amin..1 yorum:

  1. gerçekten hepsi harika olmuş arkadaşının ellerine sağlım sedacım.

    YanıtlaSil