Lilypie First Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

12 Ağustos 2015 Çarşamba

Nice 3.. lü yaşlara ♥

Bayılıyorum 3 yaş haline..Her şeye itiraz edişlerine mesela. 
Her sabah daha gözlerini açarken 'Anne bugün bana ne hazırladın?' (giymek için) diye başlayan, kombinimi görünce her halükarda  'hayıy anne oymaz ben bunu giymek istemiyoyum' demene. Beğendiğin bir kıyafetse sırıta sırıta, beğenmediğin bir kıyafetse zırlaya zırlaya bu cümleyi kurmana. Bir gün okula giderken Hayrunnisa gibi olucam deyip süslü püslü etekler, kıyafetler giymek isterken, ertesi gün mor- turuncu arabalı kombin yapmana. 3 yaşında mı oldun sen diye yaklaşanlara 'hayıy bes yasindayim tabiki' deyip 5 yaşındaki çocukların neler yapabilceğini göstererek ispatlamaya çalışmalarına. Ama hello kitty'li 3 yaş mumunu sırıta sırıta üflemene. Başkalarının demesiyle kalıplara girmemene.

Kararlı olmana..
Alışverişteki mükemmel arkadaşlığında her gördüğün şeyi istemezken, gözüne kestirdiğin şeyde inatçı olmana. Onun yerine başka bir şeyi koyamayıp, başka şeylerle ikna olmamana. Bazen dozunu kaçırdığın oluyor tabi. :) Bu durumlarda annesi çok yüz veriyor diyorlar. Varsın desinler.. Anne müdahalesinin ne zaman geleceğini bildiğini kısık kısık gözlerime bakmalarından anlıyorum ben. Tamamen karşındakinin sana yapmaman gerektiği şeyi söyleme tarzına göre şekillenen inadına. Buda bazen bize dudak ısırtacak boyuta ulaşıyor ama sen devam et. 

Samimiyetine..
Sabahları benden önce uyanıp yanıma gelip beni öperek uyandırmana. Hiç bir çıkarın beklentin olmadan annem-babam diye durup dururken sarılmalarına. Akşamları üçümüz bir olunca içten sırnaşmalarına. İkimiz başbaşa kalınca arkadaş havasında gelişen sohbetlerine. Elini hava sallayarak 'Anne o öyle oymaz ki yaaaaaa' deyip bilmiş bilmiş attığın kahkalarına. Her gece sırf yanında olayım diye 'tipat okumadan uyuyamam ki' demelerine. Senin için doğum günü hazırlığı yaptığımızı görünce bütün akşam defalarca bir teyzene bir bana gelip gelip sarılıp teşekkür etmene. Balkonda yetiştirdiğimiz çilek ve domateslerle muhabbetine, her gelen göstermene, arada gidip onları öpmene :)

Öğrendiğin kelimeleri doğru yerde kullanmalarına..
Teyzenin sensiz tatile gittiğini öğrendiğinde 'Allahım nerde hata yaptım' diye yakınmana. Sabahın köründe balkondan dayı dayı diye seslenmene koşa koşa gelip sessiz olmanı söyleyince 'tamam anne sakin ol, panik yok' diye beni sakinleştirmene. Anne artık çok paramız var deyip kumbarandaki paraları gösterip artık işe gitme demene.

Sen bugün bize kök söktürdüğün gibi hep böyle kararlı ol, 
ne istediğini bil, 
inandığın şeyin arkasında dur, 
Hiçbir şeye kuru kuruya inanma, sorgula ve
maddi çıkarların uğruna inandıklarından vazgeçme,
Başka insanların senin inandığın şeyi anlayamıyor olması yanlış şeye inandığını göstermez.
Her kararında önce vicdanına danış,
Her zaman kendin ol, kendin gibi davran, 
Başkalarının fikirlerini kendi süzgecinden geçir, sen neyi alıp neyi atacağını bilirsin..
...
Nasihat değil söylediklerim yavrucuğum şikayet etme :)
Sadece seni sen yapacak bir kaç tavsiye.. 
Biz sen 3 iken de, 30 iken de 300.. olur mu olur?
heeep yanındayız..
iyi ki varsın, iyi bizim kızımızsın, 
iyi doğdun ♥

Sağlıkla, Sevgiyle, Duayla..
Annen ♥
4 yorum: