Lilypie First Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

26 Ağustos 2012 Pazar

28/06/2012 Perşembe 14:00 ♥

Her seferinde düşük çıkan NST sonuçları..
Yaşlandığı söylenen plesenta.. (ki normalmiş)
Bebeğimin normal doğuma dayanamama endişesi..
Ve belkide doktorumuzun Normal doğum stresi..
Ama yinede öncesi ve sonrasıyla sağlıklı ve güzel geçen bir doğum...
...
O gün beni düşündüren tek şey yakalanmış olduğum gripti. Ya kızıma, miniciğime bulaşır endişesi.. Nasıl savaşırdı o pis mikroplarla minicik vücudu.. Neyse ki korktuğum olmadı :)
Doğum öncesinde doktorumuza gittiğimiz 3 gün kalp atışlarının düşük çıkmasından dolayı 28/06/2012 Perşembe günü doğum tarihi olarak kesinleşti. Heyecan dolu bir saatlik yolculuktan sonra eşim, annem, kız kardeşim, kayınvalidem hastanedeydik. Odamıza çıktık yerleştik. O ana kadar olayın ciddiyetini birazda geçirdiğim gripten kavrayamamış ben ameliyat önlüğünü giyince artık doğumun geldiğini, prensesimize kavuşmaya saatler kaldığını anladım. 


Doğumhane yolcusu.. :)

İnsanın sadece doğum için girebileceği bir yer olsun ameliyathane, herkes için.. O soğuk, itici hava sadece bebek gibi mucize getirecekse çekilebilir çünkü. Aksi çok fena.. Bayıltılmadan  çekilecek yer değil.. Neyse ki  doğum hazırlığı tahminimden daha acısız ve ağrısızdı. Epudral iğneyi yapanın eli mi hafifti bilemiyorum ama kucağıma verdikleri yastığı dedikleri gibi ısırmama gerek kalmadı :) Tek korkum ya uyuşmazsam hissedersemdi. Ama o da olmadı tabi.. Doğumdaki hemşireler sayesinde hissetmediğime ve doğuma hazır olduğuma ikna edildim. Ve herşeyiyle yolunda bir doğum geçirdik.


 Küçücük bir çift gözün gözünüzün içine içine bakması anlatılamaz, tarif edilemez bir duygu.. O minicik yaratık benim bir parçam.. 9 ay hep yanımda olan, benimle iş-ev arası mekik dokuyan, stres yaşayan, dertleştiğim, poposunu okşadığım, hıçkırıklarıyla güldüğüm o minicik şey.. Annesinin masal perisi..


...
 Hastane personeli hasta bakıcısından, hemşiresine hepsi çok ilgiliydi. Emzirme başta olmak üzere her konuda çok yardımcı oldular.
Ben tadına bakamamış olsamda kızımın doğum pastası ve lohusa şerbeti..


Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadı sevdiklerimiz sağolsunlar.. Hastane ziyaretimize gelen, gelemeyip telefonla iyi dilekte bulunan herkese teşekkürler.. Bu arada ilk ziyaretçimiz Arda ve Tuna ikizlerdi. Sağolsun Sibel ablacım duyar duymaz almış ikizlerini gelmiş. Teşekkürler ♥
...
Hastanede 2 gece kaldıktan sonra evimizdeydik..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder