Lilypie First Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

18 Haziran 2012 Pazartesi

BENİM CANNN KIZIM..

Annesinin minik kızısı, küçücük kelebeği..
Sen büyüdünde artık aramızdamı olmaya hazırlanıyosun?
Doğum korkusunu stresini unutturan tek şey sana kavuşma düşüncesi bitanem. Umarım herşey yolunda gider ve biriciğim en sağlıklı şekilde gelirsin aramıza.. Minik ellerini, ayaklarını, burnunu nası öpesim var, kokasım var anlatamam. Öyle ki odana girince kimsenin duyamadığı o mis bebek kokunu duyuyorum :) Dolabını açıyorum minik elbiselerini içime çekiyorum. oooooohhhhhhh... Mis kızım benim..
Bugün doktorumuzla randevumuz var. Bakalım 1 haftadır gelişmeler ne?
Ben Normal doğum konusunda kendimi aslında çok iyi hazırlamışken geçen hafta moral bozukluğu yaşadık biraz. Plesantada yaşlanma başladığını ve bunun normal doğuma engel olabileceğini söyledi doktorumuz. Bu üzdü bizi/beni.. Aslında daha çok beni.. Çünkü benim dışımdakiler doktorun sezeryan doğuma zemin hazırlamak için bunu söylemiş olabileceği görüşünde.. Ben kızımı, canımı emanet edeceğim doktorumun böyle düşünme olasılığını bile düşünmek istemiyorum. 1 hafta önceki randevumuzda NST de hareketleri düşük çıktı kuzumun.. Şaşırdım.. İlk hamileliğim ama ben hareketlerinin düzenli ve normal düzeyde olduğunu düşünüyorum. Ogün küskünlükmü yaşamıştık annecimle bilmiyorum ama hareketleri azdı. Birkaç gündür yine hareketleri yerinde zaman zaman can acıtıcı ama çok sevimli :) Neyseki her minik insan gibi çikolata yiyince kendine geldi hareketlerimiz arttı.. Karnımın üzerindeki minik kemik sivriltileri görmek,hissetmek,dokunmak muhteşem.. Hele hıçkırıkları.. Ciğerlerinin geliştiğini biliyorum yoksa kıyamamki.. Dakikalarca hık hık..
Artık beklemedeyiz..
Gerçi ben çalışıyorum hala.. Bu sebepten hiç lohusa bunalımı yaşamam heralde :) Biz kızımızı bekliyoruz bakalım bizi neler bekliyo? Nasıl bir süreç.. Yeni doğan bakımı beni strese sokan diğer konu.. Neyseki annem yanımda olacak.. Eğer oda unutmamışsa bebek bakmayı :) Malum küçük kardeşim 16 yaşında..Sonrasındada bebek görmedik gibi zaten.. Annelik içgüdülerime güveniyorum :) Bebişime çok iyi bi anne olacağım inş.. Ve bununda normal doğumla başlayan bir süreç olduğunu inanıyorum. Bebeğimi normal doğurursam aramızdaki bağ daha güçlü olacak inancındayım. Onu hissetmek bambaşka olmalı... Ve ben bunu bidaha yaşamayabilirim.. Nekadar acılı olacağını tahmin edemiyorum tabiki ama dayanabilirmişim gibi.. İnşallah herşey yolunda gider pozitif üzeri bi doğum yaşarım.. Sağlığıma çabuk kavuşurum bebişime daha kaliteli zaman ayırabilirim kendi derdime düşüp ihmal etmekten korkuyorum. O yüzden nekadar normal okadar sağlık..
Annesinin bitanesi, herşeyi.. Seni çok seviyoruz ♥♥♥

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder